A KÉK+ mentorprogram az épített környezet, a vizuális kultúra és a modern város témái köré szerveződő fejlesztő és közösségi program, ezen témák iránt érdeklődő és tenni akarók számára. A mentorok és a meghívott előadók a KÉK szakmai tanácsadói, projektvezetői és kurátorai. A mentorcsapatnak egy olyan képzést állítottunk össze, amely ideje alatt valós projektekben próbálhatják ki magukat miközben megvitatjuk a kortárs építészet és város kihívásait. A csapatok a mentorok segítségével különféle feladatokat kaptak, ahol minden esetben a cél az elméleti tudás mellett a gyakorlati megvalósítás és tapasztalatszerzés.
A mentorprogramon való részvétel ingyenes, nincs korosztályhoz kötve, illetve szakiránytól függetlenül várjuk a lelkes jelentkezőket.
2022-ben is a KÉK projektvezetői lesznek mentorok. A mentorok listája HAMAROSAN!
2019-ben a programra a résztvevőket nyílt felhívás alapján választottuk ki, nem csak építész hallgatók jelentkezhetnek, hanem bárki, aki érdeklődik a kortárs építészet és város aktuális problémai, felvetései iránt. A kiválasztott 20 fős csapat 5 csoportban dolgozott együtt az év során, ami kétheti intenzív találkozókon és külön konzultációkon keresztül valósult meg.
A KÉK szakembereinek mentorálása mellett, a fiatal szakmabeliek interdiszciplináris projekt csapatokat alkotva együtt dolgozhattak egy-egy a fenntartható városokat érintő problémán az év során. A fiatal pályakezdőket a leginnovatívabb gyakorlatokkal és technikákkal ismertettük meg, ezáltal szakmai partnereink is egy nagyfokú motiváltsággal rendelkező célcsoporttal kerülhetnek közvetlen kapcsolatba.
A mentorok 2019-ben a KÉK projektek vezetői (Budapest100, Pecha Kucha Night Budapest, Városi Séta, Shared Cities, DANUrB, Trust your Architect!): Balázs Bálint, Dávida Eszter, Klaniczay János, Köves Bálint, Libárdi Julianna és Szőke Tímea de velünk voltak a KÉK kurátorai is: Kádár Bálint, Kertész Monika és Szemerey Samu.
Építész és projekt menedzser, a BME Építészmérnöki Karon végzett 2016-ban. Az építészeten túl érdeklődése központjában az aktivizmus, önkéntes csoportok dinamikája, közösségépítés és a helyi értékekre épülő módszertan kutatás áll. Részt vett több 'alulról építkező' kezdeményezés alapításában melyek a kortárs építészettel összefüggő edukációs, város és design kérdésekre fókuszál, amiben több mint 10 éves tapasztalata van. 2007 óta a KÉK tagja, jelenleg a Pecha Kucha Night Budapest prezentációs eseménysorozat és a DANUrB (Interreg - Danube Urban Brand) program vezetője. E mellett építészként dolgozik városléptékű tervezési és stratágiai projektekben.
2018-ban végzett közösségfejlesztőként az ELTE-n, ekkor csatlakozott a Budapest100-hoz gyakornokként. A kezdeményezés iránti rajongását „Sétától a közösségig” című szakdolgozatának megírása jól példázza, melyben többek között a projekt közösségeket megmozgató erejét tanulmányozta. 2019-ben és 2020-ban zónakoordinátorként, 2021-ben projektvezetőként vesz részt a programban.