A közterületeken és az üres telkeken zsebparkok kialakítása, a parkolás átalakítása, a biciklis közlekedés elősegítése, az üresen álló telkek, boltok és pincerendszerek hasznosítása, új típusú utcabútorok kialakítása – ezek voltak a résztvevők főbb gondolatai a KÉK – Kortárs Építészeti Központ által szervezett belső-erzsébetvárosi köztér-fórumon. Mintegy ötven érintett és érdeklődő – tolmács, romkocsma-üzemeltető, tanár, grafikus, játékbolt-tulajdonos, képviselő-testületi tag, építész, közgazdász, filmes, városvédő, tájépítész és még sorolhatnánk – jött össze az Elektrotechnikai Múzeumban, hogy újfajta gondolatokat indítson el a városrész köztereiről: miként válthatják fel a felülről jövő tervezést az alternatív kezdeményezések, illetve a lokálisan felmerülő köztér-használati igények. A bemutatásra került példák alapján kiderült, hogy egy-egy zsebpark kialakításában a siker titka mindig a hely szellemének megragadása.
Az esemény dramaturgiáját Roland Gruber (Nonconform - Architektur vor Ort), közösségi tervezésre specializálódott osztrák építész alakította. Az építész-kommunikátor azzal a céllal vett részt az eseményen, hogy elmondja, Ausztriában miként indítanak el egy-egy köztéri projektet az érintettek aktív részvételével. Gruber előadásából kiderült, hogy a Nonconform csapata mindig nyit egy ideiglenes irodát az adott helyszínen és egy háromnapos, komplex eseményen keretében ötletgyűjtést szerveznek a helyi boltokban és kocsmákban, fókuszcsoport-beszélgetéseket folytatnak és munkaközi látványterv-prezentációkat készítenek. Ezt követően már szintetizálhatóak a legfontosabb javaslatok, amelyeket háromdimenziós fotómontázsokon keresztül, közérthető formában mutatnak be több forgatókönyv egyidejű felvázolásával. Egy-egy ilyen folyamat komoly lokális energiákat szabadít fel, aminek nyomon követésére Ausztriában a helyi sajtóorgánumok is felsorakoznak, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a projektek a megvalósítás szakaszába léphessenek.
A Nonconform módszereibe a részvevők is belekóstolhattak. Indításként Zimborás Gábor építész tartott gondolatébresztő prezentációt a zsebparkok témájának felvezetésére. Az előadás elsősorban arra koncentrált, hogy miként válthatják fel a felülről jövő tervezést az alternatív kezdeményezések, illetve a lokálisan felmerülő köztér-használati igények. A bemutatásra került példák alapján kiderült, hogy egy-egy zsebpark kialakításában a siker titka mindig a hely szellemének megragadása. A hazai alternatív kezdeményezések közül említésre került a körfolyosós udvarokat kertté alakító Gang Csapat, a parkolóhelyeket egy-egy napra köztérré alakító PARKing mozgalom, illetve a városban egyre több helyen feltűnő gerillakertészet. Szóba kerültek a 70-es években New Yorkból indult városi kertészet és mezőgazdaság érdekességei, valamint a zsebparkok kialakításának legfontosabb lehetőségei és feltételei.