A CULBURB a prágai Közép-európai Építészeti Központ (CCEA) kezdeményezésére megvalósult kulturális városfejlesztési program közép-európai fővárosok agglomerációjában. A projekt célja annak vizsgálata volt, hogy milyen sajátosságokkal bír a szuburbánus fejlődés a Közép-európai nagyvárosok körül, másrészt pedig olyan beavatkozások megvalósítása, amik a helyi közösségek életére, szükségeire, a települések fejlődésére reagálnak, azokat segítik és katalizálják.
A városfejlesztés ismert eszközei közé tartozik az "akupunkturális" beavatkozások koncepciója - olyan programok, művészeti alkotások, építészeti fejlesztések megvalósítása, amik kis léptékben, helyi, közvetlen kérdésekre reagálnak, a fejlődés hosszú távú aktivitásait a helyi közösségek irányítása alá helyezve, az ő együttműködésükre alapozva.
Minden városban öt ilyen beavatkozás valósult meg, összesen tehát 30 projekt a Bécs, Budapest, Ljubljana, Pozsony, Prága és Varsó körüli településeken. A magyarországi projektek helyszíne Délegyháza volt, ahol a program keretében többek közt egy iskolakert, egy közösségi szauna és egy Délegypercesek cimű oral history projekt valósult meg. Az utóbbi kutatás alapján tervezett padok és történetek hálózata min a mai napig a lokális emlékezet fontos helyeit jelentik.