A kétnapos fesztiválon szó lesz a városi terek inkluzív és fenntartható használatáról, a körkörös gazdaságról, a Duna-part újragondolásáról, a kollaboratív szomszédságok és városrészek kialakításáról. És szombaton egy valódi Placemaking eseményre kerül sor a lezárt rakparton és a 2-es villamosvonal alatt húzódó az évek óta nem használt viaduktban.
18:30-20:00 // Placemaking in Europe discussion - From public spaces to communities (EN)
20:20 - Pecha Kucha Night Budapest: Placemaking a fenntarthatóság-design eszközeivel (EN/HU)
21:30-23:00 Placemaking zenével
// A programok ingyenesen látogathatóak, egyszeri regisztráció szükséges! Ezt az alábbi kérdőíven lehet megtenni: https://forms.gle/LHPLy2GjDeFfrjoR9 További kérdéseket az info@kek.org.hu e-mail címen fogadunk.
A placemaking filozófia és gyakorlat egyben: együttműködésen alapuló folyamat olyan nyilvános terek létrehozására, amelyeket szeretnek az emberek, és amelyekhez kötődni tud a helyi közösség. Bár Magyarországon ez még egy kevéssé használt városfejlesztési gyakorlat, Budapesten az elmúlt években már egyre több civil szervezet és önkormányzat hozott létre placemaking projekteket (például a Valyo Egyesület a RAKPART-ot, mely tavalyi sikere után idén is megvalósul), felismerve a módszerben rejlő lehetőségeket. A program egyúttal a Budapest Design Week side eventje is! A Placemaking Days Budapest a New European Bauhaus Fesztivál magyarországi társrendezvényeként valósul meg. A New European Bauhaus mozgalom célja egy fenntartható, inkluzív és szép jövő megtervezése, fókuszában az élhető környezet megteremtése áll. A placemaking projektek legtöbbször összhangban állnak a NEB három legfontosabb hívószavával: inkluzivitás, fenntarthatóság és esztétika - ezeket a célokat kutatva fogjuk mi is eltölteni ezt a hétvégét a bevont szakemberekkel és a városlakókkal.
Milyen Európában szeretnél élni? Mit jelent a fenntartható, esztétikus és mindenki számára nyitott város? A New European Bauhaus (NEB) kezdeményezés célja egy élhető, inkluzív, minőségi élményekre és esztétikai alapelvekre alapozott, mindenki számára megfizethető, fenntartható, körkörös gazdaságra épülő európai életforma közös megteremtése. Fókuszában az élhető környezet megteremtése áll. A kezdeményezés a European Green Deal leképezése a társadalom számára, amely hidat képez a művészet, a kultúra, valamint a tudomány, a technológia között, továbbá a különböző generációk összekapcsolását és az össztársadalmi mobilizáció fejlesztését célozza. További részletek az Építészfórumon